6 milyar liralık sanayi sitesi

DUYGU ERDOĞAN- Projenin tanıtım toplantısında konuşan Halk GYO Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Bekin, projenin bağlı iştirakleri olan Halk Yapı Projeleri Geliştirme A.Ş. tarafından hayata geçirileceğini söz etti. Bekin, projenin toplam pahasının ise 6 milyar lira olarak öngörüldüğünü söyledi. 

Erdal Bekin

Dilovası Çağdaş Sanayi Sitesi projesinin endüstricinin bölgesel muhtaçlıklarını karşılayarak, memleketler arası pazara hitap eden işletmelerin ihracat kapasitesine takviye vereceğine dikkat çeken Bekin, “Gayrimenkul kesiminde maksadımız insan odaklı sürdürülebilir projelerle ülkemize katkı vermek. Dilovası Çağdaş Sanayi Sitesi, 75 metrekareden 1500 metrekareye 350 bağımsız üniteden oluşuyor. Endüstrinin kıymetli kentleri İstanbul, Kocaeli ve Bursa altın üçgeninin tam kalbinde ve 7 organize sanayi bölgesine komşu olan projemiz, bölge ve ülke üretimine katkı verecek. Ön talep süreci 10 gün evvel başladı ve 5 bin talep aldık. Projemize ilginin epey yüksek olduğunu görüyoruz” dedi. 

Vadelendirme yaptı

Erdal Bekin, ana hissedarları Halkbank’ın projeye özel bir vadelendirme modeli de oluşturduğunu anlatırken, “Projemizde peşin alımlarda yüzde 20 indirim imkanı var. Ayrıyeten 36 aya kadar vadelendirme yapıyoruz. Halkbank ise projeye özel 120 aya kadar uygun şartlarda vadelendirme imkanı sağlıyor” diye konuştu.

Karma bir sanayi sitesi olarak pek çok dala hitap ettiklerini belirten Bekin, etrafa hassas bir şirket olarak çevreye ziyan verecek atık üreten tesislerin sitede yer almayacağını söyledi. Bekin, “GYO olarak dört tane LEED sertifikası aldığımız projemiz var, hem etraf için hem de işletmede aidat optimizasyonu sağlayacak güneş gücü uygulaması yapıyoruz. Atık su sistemlerimiz olacak ve daha az suya muhtaçlık duyan peyzajı tercih ederek sürdürülebilir bir proje hazırladık” dedi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir