Ali Koç’tan Galatasaray’a sert cevap

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Faruk Ilgaz Tesisleri’nde gerçekleştirilen Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Sarı-lacivertli ekibin Başkanı, Galatasaray’ın Erden Timur önderliğinde düzenlediği ‘Türk futbolu için adalet’ bahisli basın toplantısındaki kelamlarına dikkat çeken karşılıklar verdi.

NELER YAŞANMIŞTI?

Galatasaray, Harika Lig’in 11. haftasında oynadığı Alanyaspor maçını akabinde hakem kararlarına sert reaksiyon göstermiş sonrasında Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur, bir basın toplantısı düzenleyerek ‘Türk futbolu için adalet’ başlığı ismi altında Galatasaray’ın haksızlığa uğradığını ancak haksızlığa uğrayan tüm gruplara GS TV’nin ekranlarının açık olduğunu belirtmişti.

ALİ KOÇ DİVAN KURULU TOPLANTISINDA KONUŞTU

Şampiyonluk amaçlarından bahseden Ali Koç, birinci olarak rehavete kapılmamaları gerektiğinin altını şu sözlerle çizdi: Oynadığımız futbol, savaşçı ruhumuz, hocamızın telaffuzlarıyla bu süreci üstünlük sağlayarak geçiriyoruz. Lakin kıymetli olan dönem sonu üstünlük sağlamak. Rakiplerimizle alay etmeyin, havaya girmeyin, şampiyonluğun ‘Ş’sinden bile bahsetmeyin. Grubumuzu saha dışında koruyalım. Toplulukta herkes üzerine düşeni yapmalı.”

GALATASARAY’A SERT CEVAP

Açıklamalrında Galatasaray’a da yanıt veren Ali Koç, “Bir rakibimizin bildiğiniz üzere adalet arayışı var. Son 10 senede 5 sefer şampiyon olan rakibimizin. Onlar 20 ekim 2022 yılında bir açıklama yaptılar ve her haftanın maçlarından sonra tüm ekiplere yapılan haksızlıkları kendi televizyonlarında yayınlayacaklarını lisana getirdiler. Bu topa girmeyi asla istemezdik lakin tüm telaffuzları bizim ismimizi ima ederek oldu. Keşke bu adalet arayışı daima olsaydı, keşke işler uygun giderken de bu arayışın içinde olsalardı. Yoksa işler aykırı giderken istediğiniz vakit adalet değil ayrılcalık arayışı üzere beşerler bunu düşünebilirler.” dedi.

‘BAŞAKŞEHİR MAÇINDAKİ KONUMU GÖNDERDİK’

Başakşehir maçındaki tartışmalı durumu Galatasaray’a gönderdiklerini söyleyen Ali Koç, “Adalet arayışından ilham alarak Başakşehir maçındaki penaltı konumunu Galatasaray’a gönderdik. 2 gün sonra ‘Talebinizi idare heyetimize ilettik.’ karşılığı geldi. Dönem başından bu yana tüm konumları göndermemizi istediler. İsterseniz son 4 yıldaki tüm lehte ve aleyhteki durumları tek tek konuşalım. Biz işler yeterli giderken de adalet diyorduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir