Burak Kızılhan: Futbol takımımız camiamızı çok mutlu eden bir performans gösterdi

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Toplantısı’nda kulübün faaliyet raporunu okuyan Fenerbahçe Genel Sekreterini Burak Kızılhan, çabucak hemen her branşta hoş başlangıçlar yapmanın memnunluğu içerisinde olduklarını tabir ederek, “Stadyumdan salonlara koşturduğumuz, olimpik atletlerden gelen haberlerle gururlandığımız, Türkiye’nin en büyük spor kulübü olarak 3 aylık bir müddet geride kaldı. Mesleğinde olimpiyat ikinciliği, dünya ve Avrupa şampiyonluğu bulunan Buse Naz Çakıroğlu, Avrupa Boks Şampiyonası’nda ikinci sefer bize altın madalya sevinci yaşatarak büyük bir muvaffakiyete imza attı. Buse Naz ayrıyeten ülkemize tek altın madalya kazandıran sportmen oldu bu şampiyonada. Kendisine bizleri gururlandırdığı için teşekkür ediyorum. Spor Toto Bayanlar Şampiyonlar Kupası’nda şampiyon Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı’mız oldu. Daha evvel 3 kere bu kupayı müzemize getiren kadromuzu tebrik ediyorum” dedi.

“Futbol ekibimiz topluluğumuzu çok memnun eden bir performans gösterdi”

Fenerbahçe Futbol Takımı’nın performansına değinen Kızılhan, “Hocamızın, futbol şubemizin planlaması doğrultusunda transfer sürecinin ardından Süper Lig ve Avrupa Ligi’nde yüksek form grafiği yakalayan grubumuz, topluluğumuzu çok memnun eden bir performans gösterdi. Grubumuz Üstün Lig’de başkan pozisyonda bulunuyor. UEFA’da namağlup 14 puanla önder tamamlayan grubumuz, Mart 2023’te oynanacak olan UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu’na ismini yazdırdı. Topluluğumuzun sonsuz dayanaklarıyla yürüdükleri bu yolda kadromuzun muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” sözlerini kullandı.

“Fenerbahçe Spor Kulübü olarak her vakit çocukların yanında olmaya devam edeceğiz”

Fenerbahçe’nin bu dönem Kadıköy’de çıktığı karşılaşmalarda seremonide tablet yardımıyla yer alan çocuklarla ilgili konuşan Burak Kızılhan, “Bu dönem mesken sahibi olduğumuz tüm maçlarda futbolcularımızla seremoniye çıkan çocuklarımızla ilgili toplumsal sorumluluk odaklı bir projeye imza attık. Her maç farklı sivil toplum kuruluşlarıyla yaklaşık 14 çocuğun bu heyecanı yaşamalarına imkan sağlıyoruz. Yaşıtları üzere fiziki olarak stadımıza gelemeyen, tedavi altındaki çocukları da tablet yardımıyla bu heyecana ortak ediyoruz. O çocuklar hastane ya da mesken ortamında formamızı giyiyor ve o heyecanı paylaşıyorlar. Heyecanına ortak olduğumuz tüm bu çocukların en kısa vakitte uygunlaşmasını bekliyoruz. Fenerbahçe Spor Kulübü olarak her vakit çocukların yanında olmaya, onların hayallerini gerçekleştirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir