Cumhurbaşkanı Erdoğan Bir Kez Daha Helallik İstedi

Türkiye’yi yasa boğan zelzeleler sonrası Adıyaman’da istediği helallikle gündem olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu kere Hatay’da emsal bir açıklamada bulundu.

6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki zelzelede 50 bin yakın insanımız hayatını kaybetmişti.

11 vilayette yıkıma yol açan sarsıntılarla ilgili en büyük tartışmalardan biri hala kurtarma faaliyetlerinde gecikme yaşandığı argümanı.

Muhalefet partileri AFAD ve Kızılay üzere kurumların bölgede birinci 72 saatte gereğince koordine hareket edemediğini savunurken, Türk Silah Kuvvetleri’nin de yardım faaliyetlerine katılmakta geciktiğini öne sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün, sarsıntının en çok etkilediği lllerin başında gelen Hatay’a ziyarette bulundu. Erdoğan’a MHP lideri Devlet Bahçeli de eşlik etti.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “Her türlü çabası göstermemize karşın ezalar yaşadıysanız bize düşen sizlerden helallik istemektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıyeten, ‘Tek bir vatandaşımın bile sarsıntı yüzünden doğduğu, büyüdüğü, yaşadığı kenti terk etmesine gönlümüz razı değil, ne yapacaksak burada yapacağız. Bu çabayı bir arada yürütecek, bir arada yeni bir geleceği inşa edeceğiz‘ tabirlerini kullandı.

27 Şubat’ta yeniden Bahçeli’yle Adıyaman’a giden Erdoğan burada yaptığı konuşmada “Maalesef birinci birkaç gün istek ettiğimiz aktiflikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir