CW Enerji’nin ‘CW Gençlik’ projesi için ikinci başvurular başladı

ANTALYA (İGFA) – CW Enerji’nin geleceğini şekillendirmek isteyen gençlere eğitim, iş ve meslek imkanı sunan projesi ‘CW Gençlik’ için ikinci müracaatlar başladı.

CW Enerji Yönetim Kurulu Lideri Tarık Sarvan, CW Gençlik projeleri ile gençlerin güç bölümünde meslek yapma ve kendilerini geliştirme fırsatı sunduklarını söyledi. Genç odaklı, gelişime açık ve yarar sağlama aslına dayanan bir toplumsal sorumluluk projesi olan ‘CW Gençlik’ projesine, üniversite öğrencisi olan 18-30 yaş aralığındaki herkesin dahil olabildiğini belirten Sarvan, “Projemizin maksadı gençlerimizi güneş gücü bölümüne dahil etmek. Bu formda hem kesimin daha geniş kitlelere ulaşmasını hedefliyoruz hem de gençlerimizin çıkar elde etmelerine imkan sağlıyoruz. Projemizin birinci etabına ağır bir ilgi oldu. Gençlerimiz güneş gücü dalını yakından tanıma ve bu alanda kendilerini geliştirme imkanı yakaladı” dedi.

SON MÜRACAAT TARİHİ 8 MART

CW Gençlik projesi kapsamında ikinci müracaatların başladığını lisana getiren Sarvan, son müracaat tarihinin 8 Mart 2024 olduğunu duyurdu. Sarvan, müracaatların akabinde tanışma toplantısı yapılacağını belirterek, “Ardından müracaat sonuçları açıklanacak ve çalışmalara başlanacak. Projemiz gençlere yönelik değerli bir fırsat sunuyor. Güç kesiminde meslek yapmak isteyen gençlerimizi desteklemeyi hedefliyoruz. Projemizle gençleri eğitim, iş ve meslek imkanlarıyla buluşturarak dala yeni ve yenilikçi bakış açıları kazandırmayı amaçlıyoruz. İkinci müracaat devrinin başlamasıyla birlikte, güneş gücü kesiminde meslek yapmak isteyen gençlerimizi bu fırsata başvurmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

CW Gençlik üyesinin, CW Güç bünyesindeki eser ve hizmetlerin son kullanıcıya ulaşmasına yardımcı olduğunu belirten Sarvan, üyenin proje bazlı olarak hem fotovoltaik kesiminde kendini geliştirme hem de gelir elde etme imkanına sahip olabildiğini kaydetti.

CW Gençlik projesi hakkında

Proje genç girişimcileri desteklemekte, gençlerin meslek planlamalarına takviye olmakta ve gelir kaynağı sunmaktadır. Müracaat simülatör üzerinden yapılmaktadır. Öncelikle eğitim görüntüleri izlenir, imtihana giriş yapılır. 50 üzerinde puan alan ve müracaat kriterlerini karşılayan herkes sisteme kabul edilir. Başarılı adaylara CW Gençlik ID No verilir. Simülatör ve MTS kayıtları gerçekleştirilir. Akabinde CW Gençlik üyeliği tamamlanmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir