FETÖ’den aranan Hakan Şükür’ün yalanı ortaya çıktı!

Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) firarisi Hakan Şükür, bir YouTube kanalında yaptığı açıklamada hakkında rastgele bir ceza davası yahut verilmiş bir karar olmadığını sav etmişti.

Şükür’ün bu telaffuzunun gerçeği yansıtmadığı, hakkında İstanbul Adliyesi’ndeki 3 farklı Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklamaya yönelik yakalama kararı bulunduğu ortaya çıktı.

Hakan Şükür’e yönelik birinci hakimlik kararı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 15 Temmuz darbe teşebbüsü sonrası başlatılan “silahlı terör örgütü kurma ve yönetme” cürmü kapsamında İstanbul 12. Sulh Ceza Hakimliği tarafından 20 Mart 2018 tarihinde verildi.

Şükür’e yönelik ikinci tutuklamaya yönelik yakalama kararı ise İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği’nce “terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanuna muhalefet etme” kabahatinden 16 Kasım 2018 tarihinde çıkarıldı.

3 BAŞKA KABAHATTEN YAKALAMA KARARI

Firari Şükür hakkındaki üçüncü ve son karar ise İstanbul 11. Sulh Ceza Hakimliği’nce “suçtan kaynaklanan malvarlığı kıymetlerini aklama” cürmünden 30 Mayıs 2019 tarihinde verildi. 3 farklı hatadan ve farklı tarihlerdeki tutuklamaya yönelik yakalama kararlarında Şükür hakkında, kırmızı bülten çıkarılması sonucu yakalanması yahut ülkeye iadesi halinde İstanbul Başsavcılığı’nda hazır edilmesi talep ediliyor.

KAYNAK: ODATV.COM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir