İnegöl’de Teravih Programları Turgutalp Camisinden başladı

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’in ruhuna uygun programlarla ramazan ayını süslüyor. Bir yandan Kuran-ı Kerim tilavetleri ve teravih programları, bir yandan mahalle şenlikleri ve orta oyunlarıyla ramazan ayını dolu dolu geçirecek İnegöl Belediyesi, birinci teravih programını Pazar akşamı gerçekleştirdi.

İLK TERAVİH TURGUTALP CAMİSİNDE

Kuran-ı Kerim tilaveti ve teravih programları kapsamında Pazar akşamı birinci teravihte Hafız Mustafa Kızılcıoğlu ile Mevlidhan Mustafa Kaya İnegöllülerle buluştu. Turgutalp Mescidinde akşam namazı sonrası başlayan Kuran-ı Kerim tilavetine, vatandaşların ilgisi de ağır oldu. Hem bölgede ikamet eden vatandaşlar hem de pek çok farklı mahalleden vatandaşlar Mustafa Kızılcıoğlu ile Mevlidhan Mustafa Kaya’yı dinlemek üzere mescide akın etti. Belediye Başkanı Alper Taban’ın da katıldığı Kuran-ı Kerim tilaveti programı sonrası, teravih namazını da tekrar Hafız konuk hafız Mustafa Kızılcıoğlu kıldırdı. Başkan Taban’a AK Parti İlçe Lideri Mustafa Durmuş, meclis üyeleri ve parti yöneticileri de eşlik etti. Teravih namazı sonrası cemaate tatlı ikramı gerçekleştirildi.

TERAVİH PROGRAMLARI

İnegöl Belediyesi, ramazan ayının maneviyatını yansıtan programlar kapsamında sesi ve tilavetiyle gönülleri okşayan hafızları ağırlamaya devam edecek. 12 Mart Salı akşamı Habip Deveci hocamız İshakpaşa Mescidinde, 15 Mart Cuma akşamı Ali Derman hocamız Yeniceköy Merkez Mescidinde, 19 Mart Salı akşamı Abdurrahman Bozan hocamız Hürriyet (Sarı) Mescitte, 22 Mart Cuma akşamı Abdullah Altun hocamız Alanyurt Kuba Mescidinde, 26 Mart Salı akşamı Metin Çakar hocamız Akhisar Fatih Mescidinde, 29 Mart Cuma akşamı Ahmet Yüksel hocamız Mesudiye Yeni Mescitte, 30 Mart Cumartesi akşamı Adem Bilgetay hocamız TOKİ Hz. Ali Mescidinde, 05 Nisan Cumartesi Kadir gecesinde ise Hasan Karaman, Hüseyin Yavuz ve Musa Delipoyraz hocalarımız OSB mescidinde İnegöl halkımızla buluşacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir