İsveç televizyonunda skandal! İbrahim Kalın röportajı yarıda kesti: Önce dürüst olun

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın İsveç’in Sweden Public TV’de gazetecinin sorularını yanıtladı. Program sunucusunun Türkiye’yi itham eden soruları karşısında reaksiyon gösteren Kalın, “Farklı bir ajandanız var. Türkiye’nin kokain kaçakçılığının ve mafya önderlerinin merkezi olduğunu tez ediyorsunuz. Bu PKK ve FETÖ konuşmasıdır. Bu dürüst gazetecilik değildir. Bu çeşit savları sık sık duyuyoruz. Bu türlü şeylerle karalanmamıza müsaade vermeyiz. Bu dürüst gazetecilik değil. Temelsiz suçlamalar gerçekmiş üzere sunuluyor ve siz soru sorup yanıtlamamı istiyorsunuz.” dedi.

“TÜRKİYE HATALILAR İÇİN BİR SIĞINAK DEĞİL”

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, ‘Türkiye hatalılar için inançlı liman’ sözlerine sert sözlerle reaksiyon verdi. Kalın şu sözleri kullandı: Türkiye’nin bir halde bu insanlara sığınak sağladığını ve burada onları koruduğunu öne sürüyorsanız hiçbir desteğiniz yok. Şayet kastınız buysa, mutlaka reddediyorum, tıpkı şey Türkiye’nin kokain kaçakçılığı yahut uyuşturucu tacirlerinin merkezi olması için de geçerli. Burada bir gerçeklik yok. Nerede? Bir rapordan bahsediyorsunuz ve bunun ardında kimin olduğunu bilmiyorum. Ancak bütün bir ülkeyi dehşetli bir şeyle suçladınız. Türkiye hatalılar için bir sığınak değil.”

“BİRÇOĞU AVRUPA’YA KAÇAKÇILIK YAPMAYA ÇALIŞTI, BUNU DURDURDUK”

Uyuşturucu kaçakçılığı ve insan kaçakçılığıyla çok sıkı gayret edildiğini vurgulayan Kalın, “Tutuklamalar ve el konulan uyuşturucularla ilgili istatistiklerde görülebilir. Birçoğu Türkiye üzerinden Avrupa’ya kaçakçılık yapmaya çalıştı, bunu durdurduk.” tabirlerini kullandı.

Kalın, sunucunun provokasyonu devam ettirmesi üzerine “Farklı bir ajandanız var. Türkiye’nin kokain kaçakçılığının ve mafya önderlerinin merkezi olduğunu tez ediyorsunuz. Bu PKK ve FETÖ konuşmasıdır. Bu dürüst gazetecilik değildir. Bu çeşit argümanları sık sık duyuyoruz. Bu türlü şeylerle karalanmamıza müsaade vermeyiz. Bu dürüst gazetecilik değil. Temelsiz suçlamalar gerçekmiş üzere sunuluyor ve siz soru sorup yanıtlamamı istiyorsunuz. Bunlar saçma sorular. Neyse devam etmek istemiyorum. Şunu durdurabilir misin?” diyerek yayını kesmelerini istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir