MHP’li Feti Yıldız’ın Kılıçdaroğlu’nu hedef aldı: “Yargılansın”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Feti Yıldız, 28. devirde TBMM’de yer almayacak olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yargılanmasını istedi.

Twitter üzerinden paylaşım yapan Yıldız, Kılıçdaroğlu’nun milletvekili seçilmediği için dokunulmazlığının sona erdiğini belirterek, hakkında oluşturulan fezlekelerin iddianameye dönüştürülmesi gerektiğini savundu.

Yıldız, paylaşımında şu sözleri kullandı:

“Milletvekilleri 2 Haziran’da yemin edecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun milletvekili olmadığı için dokunulmazlığı sona erdi. Hakkında düzenlenmiş Fezlekeler anayasa ve adalet Komitesi raflarında bekliyor. Cumhuriyet başsavcılıkları, hakaret, tehdit, iftira, kabahat ve hatalıyı övmek, isimli yargılamayı etkilemeye teşebbüs, heyet halinde çalışan kamu görevlilerine, misyonundan ötürü hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik, terör örgütü propagandası üzere çeşitli hatalardan hazırlanmış. 28 adet Fezlekeyi iddianameye dönüştürerek kamu davası açabilir. Daha evvel açılmış fakat dokunulmazlık nedeniyle durdurulan davalar kaldığı yerden devam eder.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir