TÜGVA’dan Ege Üniversitesi’nde ‘LGBT’ karşıtı eylem

Türkiye Gençlik Birliği (TGB), Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) ve İzmir Büyük Aile Platformu öncülüğünde, üniversitenin dışında bir ortaya gelen öğrenciler, ellerinde Türk bayrakları ve dövizlerle LGBT aleyhine slogan attı.

Grup ismine açıklama yapan öğrencilerden Özer Çelik, Avrupa Birliğinin milyonlarca dolar fon sağladığı LGBT derneklerinden biri olan “Ünikuir”ın yarın Edebiyat Fakültesi Dekanlığı önünde “onur pikniği” düzenleyeceğini belirtti.

Bu aktiflikle okula LGBT propagandasının sokulmak istendiğini öne süren Çelik, bu cins faaliyetlerle en başta toplumun temel taşı olan aile kurumunun amaç alındığını söyledi.

Çelik, üniversite idaresinin bu faaliyete müsaade vermemesi gerektiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“LGBT dayatmasını artık de üniversitelerimize sokmak istiyorsanız karşınızda bizi bulacaksınız. Ege Üniversitesinin bilim yapmak, öğrencilerini hayata hazırlamak, Türkiye’ye yararlı yurttaşlar yetiştirmek, ülkemizin kalkınmasına katkı sunmak üzere bir gayesi yok mudur? Üniversitelerde LGBT kulüpleri hangi gayeye hizmet etmektedir? ABD emperyalizmi daha evvel Türk gençliğini etnik ve mezhepsel olarak bölmeyi denedi başaramadı. Sağ sol diye bölmeye çalıştı başaramadı. Artık cinsel kimlik siyasetiyle bölmeye çalışıyor başaramayacaklar. AB ve ABD’den fonlanan, üniversitelerimizde LGBT dayatmasının aracı olan kulüplere müsaade vermeyeceğiz.”

Açıklamanın akabinde öğrenciler, aktifliğin yasaklanması için Ege Üniversitesi Rektörlüğüne dilekçe verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir