Yetenek sınavıyla alan okullara kayıt zamanı

Güzel sanatlar liseleri ve spor liseleri ile mûsikî, klâsik ve çağdaş görsel sanatlar, spor programı uygulayan Anadolu imam hatip liselerinin 9’uncu sınıflarına öğrenci alınmasına ait yetenek imtihanları geride kaldı. 10-16 Temmuz tarihleri ortasında yapılan yetenek imtihanında başarılı olan öğrencilerin yerleştirme sonuçları ilan edildi.

KESİN KAYIT SÜRECİ
Merkezî yerleştirme sonucunda asıl listeden kayıt hakkı kazananlar, 17-19 Temmuz tarihleri ortasında kesin kayıtlarını yaptıracak. Boş kalan kontenjanlar için merkezî birinci yerleştirme sonuçlarına nazaran asıl ve yedek listeler 19 Temmuz’da ilan edilecek, kayıtlar 20 Temmuz’da yapılacak.  İkinci yerleştirme sonuçlarına nazaran asıl ve yedek listeler ise 20 Temmuz’da açıklanacak ve  kesin kayıtları 21 Temmuz’da yapılacak.

EK YERLEŞTİRME TAKVİMİ
Ek yerleştirme sürecinde boş kalan kontenjanlar 7 Ağustos’ta ilan edilecek. Bu kapsamda tercihler 7-11 Ağustos’ta alınacak, 14 Ağustos’ta da boş kontenjanlara yerleştirme sonuçları açıklanacak.

SÜREÇ E-OKULDAN TAKİP EDİLECEK
Deprem bölgesine tanınan kontenjan kapsamındaki öğrenciler ve “çocuklar için özel ihtiyaç raporu (ÇÖZGER)” kapsamındaki öğrenciler ise okul müdürlüklerince kendilerinden istenen evraklarla birlikte kayıt yaptıracakları okula giderek süreçlerini gerçekleştirecek. Süreçler, e-Okul üzerinden takip edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir